Karolina Niewrzoł

Fizjoterapeutka uroginekologiczna mgr Karolina Niewrzoł

Uroginekologia i fizjoterapia okołoporodowa jest dość świeżą, ważną i bardzo intymną dziedziną fizjoterapii. Zaburzenia w tym obszarze mocno wpływają na jakość życia kobiety i ogólną samoocenę. Jestem zafascynowana swoją pracą, która oprócz anatomii i fizjologii niesamowicie powiązana jest pracą z emocjami oraz psychosomatyką, gdzie umysł i ciało stanowią jedność.

W pracy w gabinecie patrzę na kobietę nie tylko z anatomicznego punktu widzenia, ale również pod kątem zapisanych w ciele emocji i czynników stresowych oraz tego jak przekłada się to na codzienne funkcjonowanie w obszarze dna miednicy.

Studia magisterskie ukończyłam na Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach. Pracę jako fizjoterapeuta rozpoczęłam od pracy w przychodni, kolejno doświadczenie zdobywałam świadcząc rehabilitację pacjenta w formie domowej, po drodze kształcąc się w dziedzinie uroginekologii poprzez udział w licznych kursach. Tak naprawdę dopiero poród mojej córeczki był doświadczeniem i największym impulsem, który uświadomił mi jak bardzo fizjoterapia uroginekologiczna jest potrzebna w życiu kobiety i jak bardzo chcę w tej dziedzinie pracować.

Poprzez delikatne techniki manualne i odpowiednio dobrane ćwiczenia chcę pokazać Ci, że sama możesz wiele zdziałać, uwolnić, poprawić, a nieraz zaakceptować. I nie być zależną w codziennym funkcjonowaniu od fizjoterapeuty, a jak samodzielnie zarządzać swoim zdrowiem.

Praca z tematyką bolesnych miesiączek, stosunków, endometriozy, blizn czy to po cc czy nacięciu krocza, rozejściu mięśnia prostego brzucha, nietrzymania moczu, stolca, czy zaparć wymaga ogromnej pracy z obu stron, jednak nieco większej ze strony klienta. Musisz liczyć się z tym, że wskazane zalecenia czy ćwiczenia są po to, aby przyniosły efekty.

Moim celem jest powstrzymanie postępujących zmian w organizmie, poprawienie sprawności ruchowej oraz działalność profilaktyczna poprzez stosowanie odpowiednich zabiegów fizjoterapeutycznych, ćwiczeń, często pracy własnej, którą uważam za kluczową w procesie rehabilitacji. Moja oferta obejmuje szeroki zakres usług nawet dla najbardziej wymagającego pacjenta.